DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

stránky o našich naháčcích ...

 

 Baltazar od Jihlavské brány

(ARČI, *30.1.2007)

                                   

 Kde jsme byli závodit:

22.5.2010 oficiální závody agility Lysá nad Labem, kategorie SA1 (www.superpes.cz)

 Na závody do Lysé nad Labem jsem vyrazila spolu s Yvetou Součkovou jako obsluha časomíry. Po dlouhých dnech, kdy Českou Republiku trápili vytrvalé deště a na některých místech se řeky vylévaly z koryt a voda ukazovala svojí sílu, byla tato sobota prvním slunečným dnem. Závody se tedy už jen díky počasí nesly ve velmi příjemném duchu a dobré náladě. Výbornou organizaci pořadatelů doplňovala kantýna s příjemnou obsluhou a fajnovou nabídkou a i pan rozhodčí se zřejmě dobře vyspal a jeho parkury se mě i Arčikovi líbili. V prvním běhu (jumping) jsem bohužel srazila bočnici a tak jsme se diskvalifikovali. Ve zkoušce jsem už byla opatrnější a prohlídce věnovala větší péči a tak se nám podařilo vyběhnat čisté 1. místo s úžasnou rychlostí 4,47 m/s! V odpoledním agility se na mě bohužel projevila únava a tak jsem si svojí pasivitou zavinila dvě odmítnutí.

Děkujeme pořadatelům za pěkné závody a chválíme kantýnu :-)

9.5.2010 neoficiální závody agility Opatovice nad Labem, kategorie závodníci S (www.agisirius.estranky.cz)

 Na našem domácím cvičáku jsme startovali při úžasném počasí s teplotami nad 20°C a blankytně modrým nebem za velké podpory domácích fanoušků. Musím říct, že Arči díky této skvělé atomosféře běhal s nadšením a perfektní náladou. Ačkoliv jsme se v obou bězích diskvalifikovali, zůstal ve mě příjemný pocit a věřím, že za čas z nás bude dobrý závodnický tým :-)

10.4.2010 oficiální závody agility Chlumecký lvíček + III. MR v agility čínských chocholatých psů a peruánských naháčů

kategorie SA1 (www.zko157.cz)

 Na naše první letošní závody jsme vyrazili až do dalekého Chlumce u Ústí nad Labem. Na mistrovství naháčů jsme se velmi těšili, ne snad kvůli vlastnímu běhání, ale na kamarády a atmosféru, která závody naháčků provází. U číňanků se totiž cení každý doběhnutý běh a posbírané trestné bodíky za čas nebo odmítnutí nejsou pro většinu závodníků podstatné. Vlastnímu mistrovství ovšem letos nepřálo počasí a také dlouhá zima. Naháčkům se přece jen lépe běhá pod slunečními paprsky a také by jim vyhovovalo více času na tréning, který díky dlouhé zimě byl pro nahatce prakticky nemožný. Budeme se tedy těšit na příští rok, kdy se bude Mistrovství údajně konat v měsíci červnu. Snad tato pozitivní změna pomůže závodníkům k lepším výkonům.

 Na závodech jsme začínali na oroseném trávníku zkouškou SA1, kde jsme se s Arčim bohužel dikvalifikovali. Druhým během byli agility. Byl to jediný běh, kdy nám přálo počasí a běhali jsme pod slunečními paprsky. Podařilo se nám vyběhat krásné 3. místo. Třetím a posledním během byl jumping. Tam nám aprílové počasí přihnalo svěží deštík a Arči se tak zasekl už na startu. Po sekvenci z tunelů se mi ho sice podařilo trošku rozběhat, ale bohužel jsem si ho svojí chybou poslala do špatného tunelu a bylo z toho další diskvalifikace. Pro MR naháčů se sčítal výsledek agility a jumpingu. Arči se umístil na druhém místě v kategorii small a stal se tak vicemistrem pro rok 2010 :-)

Děkujeme pořadetelům a sponzorům za pěkný den a krásné ceny. Více info o akci najdete také na www.kchn.cz

ROK 2009

 26.9.2009 oficiální závody agility Rýzmburk u České Skalice, kategorie SA1 (www.agility.webz.cz)

 Na Rýzmburk budeme ještě dlouho vzpomínat. Sice jsme se s Arčim v každém běhu diskvalifikovali, ale prostředí závodů bylo opravdu vyjímečné! Perfektní lidi, organizace, zázemí a počasí udělalo z těchto závodů naše nejpříjemnější v celé sezoně. Tímto děkujeme organizátorům za fajn závody a doufám, že se jim bude dál dařit pořádat takto skvělé akce!

29.-30.8.2009 oficiální závody agility Mladá Boleslav, kategorie SA1 (www.agility-turnov.unas.cz)

 Do Mladé Boleslavi jsme vyrazili na Arčiho první dvoudenní závody. Počasí nám přálo, navíc se závody konali při mezinárodní výstavě psů, kde jsme potkali i spoustu známých lidiček, takže jsme si celé dva dny pořádně užili :-) Výsledky sice nebyli nic moc (5x disk. a 1x 4místo ze zkoušky), ale věřte, že jinak byli závody moc fajn! Za podporu děkuji Kačce Lerlové, která nám držela pěsti a mile nás podporovala!

8.8.2009 oficiální závody agility Opatovice nad Labem, kategorie SA1 (www.agisirius.estranky.cz)

 Skvělá organizace Opatovického cvičáku se opět potvrdila a my jsme tak mohli strávit den na perfektně uspořádaných závodech. Rozhodcoval pan Petr Rybář a tratě stavěl opravdu zajímavé :-) V jumpingu jsme posbírali dvě chyby na slalomu a několik trestných bodů za čas a skončili tak kdesi v davu asi na 16. místě. Zkoušku a open běžel Arči naprosto úžasně, ale bohužel oba běhy skončili diskvalifikací. Snad časem až se více vyběháme nebudeme opakovat školácké chyby a dopadne to pro nás lépe :-)

Děkujeme organizátorům a sponzorům za perfektně uspořádáné závody!

20.-26.7.2009 agility tábor + setkání čínských chocholatých psů Svojanov (www.ambergold.cz)

 Jednou větou: perfektní dovolená pro naše psy i pro nás :-) Momentálně nemám čas psát reportáž, ale určitě něco brzy vypotím. Dojmů je spousta a věřím, že příští rok pojedeme znovu, protože nadšená byla celá naše smečka! Arči celý týden trénoval agi, vyzkoušel coursing a když nebylo co trénovat tak jsme chodili po lese nebo jsme se koupali v přilehlém rybníčku. Na závěr tábora se také zúčastnil dvou agility závodů -táborového, kde dostal z obou běhů disk. a Memoriálu Grema Modrý Květ kde skončil na krásném 3. místě v kategorii SA1 a odvezl si domů krásný pohárek a kokardu.

Děkujeme všem organizátorům (především Stáně Jansové, Libušce Brychtové a paní co pouštěla coursing) - byli jste prostě skvělí!!

18.7.2009 oficiální závody agility Mladá Boleslav, kategorie SA1 (www.agility-turnov.unas.cz)

 Arčiho první oficiální závody. Ráno jsme byli na měření s výsledkem 34cm a tedy kategorie SA1. Rozhodčím byl naprosto skvělý a usměvavý Petr Rybář, který i přesto, že celý den lilo jako z konve posuzoval pečlivě a s úsměvem na rtech. Postavil pěkné běhavé parkury, které Arčiho bavili dokonce i v dešti a kdybych opět špatně nevedla, mohlo to dopadnout i lépe :-) Nakonec jsme doběhali s těmito výsledky: agility - disk., zkouška SA1 - 2.místo s pěti trestnými body za chybu na slalomu složena na výborně, jumping - disk. Takže první závody dopadli skvěle! Děkujeme pořadatelům za super organizaci a budeme se těšit na pokračování v srpnu.                    

  4.7.2009 neoficiální závody Chlumec nad Cidlinou, kategorie small, začátečníci (www.zkochlumec.cz)

 Celý týden před závody u nás bylo parno a bouřky, v sobotu naštěstí nepršeno, ale teplota se šplhala ke třicítce, takže na závody nic moc.. Naše výprava to zvládla docela v pořádku, ale na některých psech byla patrná únava a moc se jim běhat nechtělo. Organizátoři si pro nás připravili dva běhy - běhavé agility a pěkný jumping, výsledky obou běhů se sčítali. Nám se nepovedl ani jednou slalom a posbírali jsme i dvě odmítnutí (panička se opět motala po parkuru :-) a jednu schozenou skočku. Jinak ale Arči běhal s chutí a byl šikulka - zóny splnil a nenechal se nalákat do pastí, které na parkuru byly a perfektně zvládnul i látkáč :-) Dalo to na 14.místo z 22. účastníků. Trošku mi vadilo, že nikdo nevěděl jak se běhy sčítali, kdo měl kolik trestných bodů, jaký čas atd. Prostě organizátoři vypsali pouze pořadí. Taky občerstvení bohužel nebylo nejvyšší kvality (o toaletách radši ani nemluvím :-). Ale možná jsem rozmazlená z dostihů kde se podává celý den káva či čaj se štrůdlem, smaží se vafle či chladí banán v čokoládě a k obědu si můžete dát polévku, párek či gulášek :-)

Arči zřejmě trénuje na "L" :-)  Arčiho typický výraz při agility :-) 

Za fotky děkuji Petře Bočkayové, která skončila se Sandy na parádním 13. místě a zároveň gratuluju !!!

10.5.2009 neoficiální závody agility Opatovice nad Labem, kategorie small, začátečníci (www.agisirius.estranky.cz)

 Arčiho třetí závody provázelo opět nádherné počasí a tak jsme se velmi těšili. Do Opatovic to máme kousíček, takže jsme vyráželi vyspinkatí až o půl osmé, což bylo moc fajn. Organizace závodů byla perfektní a tak se opravdu začínalo v devět, startovky včas viseli, komentátor včas volal lidi na parkur, pomocníci po každém běhu ihnet opravovali tunel či skočky a tak vše parádně utíkalo. Za zmínku stojí také super občerstvení a toalety! První běh jsme měli jumping. Jelikož jsem se bála, že bude Arčik na sluníčku unavený, tak jsem ho před během málo vyblbla a taky to podle toho dopadlo - diskvalifikace :-)  Arči vběhl nadšeně na parkur a nehledě na to co ukazuje panička si prostě skočil co mu "přišlo pod packu" :-)  Druhý běh byl agility. Já jsem se po prvním fiasku docela bála dalšího trapasu - největší obavu jsem měla ze slalomu, který moc neumíme a také z neznámého látkového tunelu. Tentokrát jsem ale Arčiho víc vyřádila a šli jsme na to lépe připravení. Běh dopadl perfektně - Arči běžel s nadšením, slalom zmáknul a nového tunelu si ani v zápalu boje nevšiml a v pohodě ho proběhl. V agility si tedy doběhl pro 2. místo s jednou chybou v čase 32,83s a s rychlostí 3,14m/s! Byla jsem nadšená a předešlý neúspěch byl rychle zapomenut! Tento úspěch nám určitě dodal novou sílu a chuť do dalších tréningů a závodění :-)  

Děkujeme organizátorům za perfektně uspořádané závody a sponzorům za krásné ceny! Závody v Opatovicích mohu vřele doporučit a i my se tam budeme rádi vracet a to nejen kvůli dobrým klobásám :-)

30.4.2009 předvádečka pro děti v rámci pálení čarodějnic v SK Jesničánky

  

 26.4.2009 neoficiální závody agility Nymburk, kategorie small, začátečníci (www.zkonymburk.cz)

 Do Nymburku jsem odjížděla s dobrým pocitem, že jsme trénovali a tak jsem se na závody moc těšila. Ráno nás čekala rovinka, která mě trošku zklamala, protože měla pouze 3 skočky.. Po obědě se běžel parkur, který se mi zdál pro začátečníky trošku složitější a tak téměř každý odcházel s chybou nebo odmítnutím. V kategorii small běželo 18 začátečníků a pouze čtyři psi zaběhli čistě. Arči se umístil na 12tém místě se 3mi odmítnutími a já jsem byla velmi spokojená, protože Arči běžel s nadšením, neschodil žádnou skočku a zvládnul všechny zónovky. Poslední soutěží byla hra, která spočívala v co nejrychlejším překonání několika skoček s deštníkem a igelitkou v ruce. Bohužel se ve hře sčítali všechny kategorie dohromady, takže XS vedle L byl docela nepoměr :-/ Arčik se zde umístil se dvěma odmítnutími na 55. místě ze 78. Na jeho obranu musím ještě dodat, že se běhalo na levou ruku a za rovinkou nakonci s tunelem bylo točení o 90° doprava - jelikož Arči na pravé oko nevidí, neviděl ani překážku na kterou měl točit a tak jsme se vraceli a tím ztratili spoustu času a získali odmítnutí. 

 18.4.2009 sranda mač na cvičáku v Nemošicích

 Na cvičáku jsme se sešli v hojném počtu 12ti psovodů a 14ti závodících pejsků, nechybělo také několik přihlížejících a také organizátorka celé akce Lucka Brandýská. Ta si nás rozlosovala do 7mi týmů a připravila pro nás celkem 6 disciplín. Výsledky se sčítali a v rámci týmového boje jsme se já s Arčim a kamarádka Martina Linhartová se silky teriérkou Terezkou umístili jako první. Ale o to tady vůbec nešlo - název byl sranda mač a to se splnilo, protože sranda opravdu byla! Děkuji všem zůčastněným a zvláště pak organizátorkám za skvělý den strávený s pejsky!

      

                       12.4.2009 intenzivní tréning agility Opatovice nad Labem (www.agisirius.estranky.cz)

 V neděli 12.4. pálilo sluníčko už od rána a my jsme vyrazili na intenzivní tréning agility s Kateřinou Lerlovou (http://katachyon-training.blog.cz) do nedalekých Opatovic nad Labem. Na cvičák jsme dorazili lehce před devátou, všichni nás mile přivítali a v devět se začali stavět překážky a organizovat tréning. Katka nás rozdělila do třech skupin podle velikostí S, M a L. Dopoledne jsme se věnovali zahřívání psa před během, protahování a technice skoku. Stavěli se velmi zajímavé rovinky a mile mě překvapilo, jak všechno, co Katka řekla, v praxi fungovalo :-) Po krátké pauzičce jsme si probrali teorii startů a také stažení psa okolo bočnice a opět si poté vše prakticky ověřili a vyzkoušeli. Po druhé pauze nám Katka postavila 4 velmi zajímavé parkury z kategorie A2, A3. To nás dost překvapilo, protože většina z nás byli středně pokročilí, ale ještě víc nás překvapilo, že po probraných partiích jsme to všichni zvládli skvěle zaběhnout. Mezi parkury jsme dostali další dávku teorie a praktických ukázek o zónách. Tréning končil v 17hodin a musím říct, že jsme odjížděli plni dojmů a nadšení!

Byl to skvělý den a já chci touto cestou poděkovat Katce, jejímu Wayovi za praktické ukázky a také organizátorům za úžasný den plný agility!

řízený tréning coursingu 28.2.2009 Chrudim

 Arči poprvé okusil kouzlo coursingu. Oba běhy jsem musela ale cválat s ním, protože zatím moc nepochopil co přesně se od něj očekává. Protože měli v Chrudimi postavené i překážky na agility, tak jsme si ve volné chvilce trošku zatrénovali :-)

 

ROK 2008

  Neoficiální závody agility 11.10.2008 v Mladé Boleslavi (Apple cup, oficiální a neoficiální závody a MČR teriérů):

   

 Na naše první závody jsme se velmi těšili a do podzimního počasí jsme vyráželi s perfektní náladou. Arčiho jsem přihlásila do kategorie S, začátečníci. Na startu "esek" se sešlo 23 psů. Celkem byli před námi tři běhy - agility, jumping a rovinka.   V agility na nás čekalo ze zónovek pouze áčko a kladina. Arčik běžel krásně, ale kvůli dlouhému času za útěk z parkuru a pár trestným bodům za odmítnutí se umístil na 14. místě. V jumpingu jsem se pro změnu zamotala já a Arčik tak měl jedno odmítnutí čistě díky paničce, druhé díky dalšímu útěku z parkuru a s tím i zase dlouhý čas a stačilo to pouze na 22. místo. Rovinku zvládl perfektně a tak s velmi pěkným časem skončil na 8. místě. Dobrá nálada tedy vydržela celý den a já jen doufám, že za rok se na Apple Cup do Mladé Boleslavi opět vypravíme a užijeme si perfektně zorganizované závody a třeba i ulovíme některou z krásných cen, které se rozdávali!

Prázdniny 2008:

 

 Začali jsme trénovat agility. Konkrétně na cvičišti v Nemošicích www.zko91-nemosice.cz a to každý čtvrtek od 18hod a neděli od 17hod. Arčiho tréningy moc baví a já tajně doufám, že časem se budeme moct přihlásit i na nějaké ty závody. Zanedlouho sem přidám pár fotek a možná i nějaké to video :-) Více o našem agility teamu najdete na www.nemosaci.tym.cz .

Krajská výstava 31.5.2008:

 Arčiho první a poslední výstava :-) Jelikož vážíme cca 9kg a jsme celkově tak nějak "nestandardně urostlej pes", tak jsme to jeli opravdu jen zkusit. Arčiho to na výstavě ovšem moc bavilo a to prostředí si vysloveně užíval! Předváděl se krásně a i postoj zvládl docela pěkně (viz. foto :-)

Posudek: 15ti měsíční pes většího formátu, o poznání delší v tělesné stavbě, výborně utvářená hlava samčího výrazu, korektní úhlení, kvalitní kůže. Známka VD3. Rozhodčí: Brotánková.

 

Květen 2008:

    

březen 2008:

 

   

       

ROK 2007

4. a 5. 8. 2007 jsme byli s Badykem i Arčikem na chaloupce u Dvora Králového nad Labem. Podnikli jsme výlet do lesa, dlabali buřtíky, steaky a jiné dobroty a vůbec jsme si užívali léta a krásného počasí :-) Fotky jsou nic moc, protože stále máme ten starý ošklivý foťáček na dvě věci (na nic a na to druhý :-).

večer jsme opékali              s Badykem pózujeme fotografům

 

14. a 15. 7. 2007 byl Arči fandit Badykovi na Kráse a Výkonu v Kolíně. Potka tam spoustu pejsků a taky spal poprvé ve stanu - socializace jak má být!

                                                                                               

 

22.6.2007 byl Arči Badykovi fandit na MVP v Brně a pak  jsme jeli na túru na Macochu 

 takhle tam foukalo póza pro fotografa s paničkou v lese a roští - jsme byli čůrat, ale pssst 

 

20.6.2007 poprvé v novém domově.

kuk na mě  honička ve 2+1 :-) dobrůtka