DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

stránky o našich naháčcích ...

 

Bayles Nezkrotná Markýza

(AMY, *18.10.2008)

                

9.3.2012 se naší Amynce narodila štěňátka. Všechny mimča již jsou v nových domovech. Veškré info na www.dinkeydeluxe.wbs.cz

 

8.1.2012 jsme byli s Amynkou na krytí, bližší informace najdete na webu naší chovatelské stanice www.dinkeydeluxe.wbs.cz

 

Kde jsme byli závodit a vystavovat:

 

18.9.2010 Speciální výstava naháčů a bonitace, Tišnov u Brna

Do Tišnova jsme jely především kvůli bonitaci, ale samozřejmě mi to nedalo a přihlásila jsem i výstavu :-) Amynka se sice krásně převáděla, ale opět to stačilo pouze na hodnocení V3. V Tišnově Amynka naposledy nastupovala v mezitřídě a nyní už budeme hlásit do třídy otevřené.

Posudek: jemná fenka, milá fenčí hlava s nůžkovým skusem, jemné tělo s hezkou horní linií, dobře nasazeným ocasem. Hezká mechanika pohybu, výborné předvedení.

 Bonitace následovala až v odpoledních hodinách po zkončení výstavy. Amynka se tam zvážila a změřila a opravdu byla ze všech přítomných největší prcek i když dle standardu s ideálními mírami - váha 3,7kg, výška v kohoutku 28cm a délka těla 30,5cm.

 

Výsledné hodnocení bonitace: CHOVNÁ

Bonitační kód: BAA/A/10

Poznámka: plnochrupá 6/6 + 4

 

Amynka má hotová také tato vyšetření:                       luxace pattelly   0/0

                                                                               PRA/prcd          CLEAR

                                                                               PLL                  CARRIER

 

18.7.2010 NVP Mladá Boleslav

 Ačkoliv jsme na táboře celý týden trénovali vystavování pod vedením Libušky Brychtové (www.nahaci.cz), tak se nám s Amynkou v kruhu moc nedařilo a stačilo to pouze na V3 :-( Kešunka (Cashira Vivid Dell) se Zuzkou se ovšem "pochlapily" a ve velmi obsazené třídě se jim podařilo vyběhat V1, CAC! Gratulujeme!

Posudek: výborný rámec, správná kostra, pevný hřbet, korektní hlava, dobré postavení končetin, pěkné předvedení.

 

12.-18.7.2010 psí tábor Svojanov

 Jednou větou :   SKVĚLÁ DOVOLENÁ S HOLKAMA A PESANAMA ! Holky díky a za rok zopakujeme :-)

 

4.6.2010 NVP Senec (SK)

 S kamarádkou Zuzkou Votroubkovou jsme vyrazili na výlet na Seneckou výstavu. Po několika deštivých dnech vysvitlo slunko a tak jsme si venkovní výstavu parádně užily. Amynka nastupovala poprvé v mezitřídě a posuzoval pan rozhodčí Vladimír Javorčík. Podařilo se nám získat ocenění VÝBORNÁ 1, CAC a tím Amynka splnila podmínky pro udělení titulu JUNIORŠAMPION :-) Jupííí..

Posudek: dobrý formát, pěkná hlava, správný hrudník, korektní úhlení, standardní pohyb, dobrý projev.

  Amy, Kešu, Filip, Dolar a Riky Amy a Kešu

Děkuji Zuzce za krásné fotky! 

22.5.2010 oficiální závody agility Lysá nad Labem, kategorie SA1 (www.superpes.cz)

 Amynky první oficiální závody a hned splněna zkouška SA1 na výborně :-) Amynka se neztratila ani v druhém běhu, kterým byl jumping a podařil se nám čistý běh :-) Běhu agility jsme se nezúčastnili z důvodu únavy psovoda a bouření hromů, kterých se Amy moc bojí..

9.5.2010 neoficiální závody agility Opatovice nad Labem, kategorie začátečníci S (www.agisirius.estranky.cz)

 Amynky první závody agility! Perfektní počasí, perfektní atmosféra a perfektní běhy :-) Výsledky: agility 2. místo, jumping 3. místo!     Co víc dodat? Snad jen, že je to moje prdelka nahatá!!!! Děkujeme Lucko za velkou trpělivost při tréningu a doufám, že nás budeš i nadále podporovat a trénovat!! Děkujeme a máme Tě všichni moc rádi :-)

28.3.2010 MVP Nitra (SK)

Na tuto výstavu jela Amynka sama se svým handlerem Martinem. Ze třídy mladých z konkurence pěti fen si přivezla ocenění V2.    Děkuji Martinovi za ochotu a profesionální vystavení naší Amynky!

Posudek: Dobrý tělesný rámec, pěkná hlava, rovný hřbet, korektní úhlení, správný pohyb. Vladimír Javorčík.

23.1.2010 MVP Trenčín (SK)

 Cesta na krásné Slovensko se nám opět vyplatila a ze třídy mladých si Amynka odnesla ocenění V1, CAJC! Děkuji Martinovi a Jitce! Kissík také zaválel a odnesl si ocenění CAC, CACIB, BOB! Gratulujeme!

Posudek: Dobře stavěná fena s pěkným pohybem, pěkná hlava, ucho dobře nasazené, oko tmavé, nůžky, správná horní i dolní linie, korektní postoj. Olga Dolejšová.

 

ROK 2009

5.-6.12.2009 MVP Nitra (SK), třída mladých

 V Nitře jsme byli poprvé, takže jsme se těšili co nás čeká. Výstava byla dobře zorganizovaná, hlavní sponzor si pro nás nachystal pěkné dárečky a celkově byla celý den fajn atmosféra. Amy opět předváděl úžasný Martin Bastl a vyběhlali spolu hodnocení V2. 

Posudek: 13ti měsíční fena s jemnou hlavou, typické oko, ucho a nos, pěkné tělo s dobrým postavením končetin, dobře nasazený ocas, výborně předvedená v pohybu. Rozhodčí Zdenka Jílková, CZ.

 V neděli se Amynky opět ujal Martin a protože se v kruhu sešli s pouze s jednou fenkou, kterou Amy v sobotu porazila, tak se podařilo ulovit krásné hodnocení V1, CAJC!! Děkuji Martinovi a Jitce (www.nezkrotnamarkyza.cz./)  za pomoc a podporu! V závěrečném kruhu jsem si s Amy zaběhala já a i přesto, že jsme nepostoupili, byla to pro nás úžasná zkušenost! Byla to totiž moje i Amynky premiéra ve "velkých" závěrečkách :-)  

Posudek: Fenka výborného typu a rámce, velmi pěkná hlava, strmější úhlení vpředu, korektní vzadu, dobrá horní linie nasazení i nesení ocasu. Linda Voláriková, SK.

photo by: www.fallcat.net a www.bohemia-arco.com

Midnight Kiss z Haliparku BOB  Bayles Nezkrotná Markýza CAJC

 

17.11.2009 focení ...

photo by: www.elwe.fotopatracka.cz

8.11.2009 Mezinárodní výstava psů Praha, třída mladých

 Sešlo se 10 fen a posuzovala pro mě naprosto neznámá litevská paní rozhodčí. Tentokrát se hodně dávalo na pohyb a samotné předvedení, paní rozhodčí nás nabádala povolovat až prověšovat vodítka a předvádět v pomalejším tempu, což pro mnohé pejsky bylo nezvyklé a navíc kdo nenesl v pohybu ocas nahoře odcházel s VD! Naštěstí Amy jak kdyby tušila, tak občas ocáskem zamrskala a na tu výbornou nám to dalo :-) Jen ten postoj... musíme prostě víc trénovat :-) Odešli jsme s dobrým pocitem, že jsme oba dny přežili a užili v pořádku a budeme se zase těšit na příští Letňany!

Posudek: Elegant female, good condition, nice happy temperament, corect topline, little low tail set, enought chest, good be better front in movement.

7.11.2009 Klubová výstava KCHN Praha, třída mladých

 Amynka nastoupila opět do silné konkurence 13ti fen do třídy mladých a tentokrát jsem si ji předváděla sama, takže nervozita byla veliká! K mému překvapení se Amy předváděla naprosto perfektně v pohybu, jen ten postoj ještě nebyl "to pravé ořechové", nicméně i přes kvalitní předvedení nás paní rozhodčí na výbornou neviděla a ocenila Amy známkou Very Good, doslovně proto, že je to "také roztomilé babetko" :-) Děkujeme paní Vojtekové za krásný posudek a velmi milý a trpělivý přístup k pejskům a také děkujeme všem za podporu! Především Jitce, Martinovi a Libušce!

Posudek: 12ti měsíční fena, působí velmi štěněčím dojmem, temperamentní pohyb, jemná hlava, mohla by mít výraznější oko, vzadu strmější. Fenka výrazně získává v pohybu. Iveta Vojteková, SK.

11.10.2009 WORD DOG SHOW BRATISLAVA (SK), třída mladých

 Ve třídě mladých bylo dle katalogu přihlášeno 27 fen. Na samotnou výstavu se jich dostavilo o sedm méně, ale i tak to byla velmi početná třída. Rozhodcoval srbský rozhodčí Dušan Paunovič. Naší Amy handloval profík pan Martin Bastl - tímto mu velmi děkuji za špičkovou práci v kruhu! Pan rozhodčí rozdělil feny na dvě skupiny po deseti a Amy nastupovala v první polovině. Nejprve se předváděli v pohybu, pak jednotlivě na stole a pohyb tam a zpět. Pak následovalo rozhodnutí která fena získá VD a tím pro ni boj o pořadí končí a která se známkou výborná bude čekat na posouzení druhé poloviny. Když jsme viděli, že pan rozhodčí vzal kupu červených stužek (VD), tak nás pěkne polil pot a nervy nabírali obrátky. Šel od první feny a jednu podruhé pomalu postupoval k naší Amy. Před ní mu zůstala v ruce už jen jedna rudá stužka a já zavřela oči. Ani jsem nevěřila když udělal úkrok doprava a stužku podal feně za námi!

AMY DOSTALA NA SVĚTOVCE VÝBORNOU! Málem jsem skočila Jitce, která mě u kruhu podporovala, kolem krku! Půl hodinku jsme museli počkat na posouzení druhé poloviny a pak se šlo bojovat o pořadí. Do tohoto boje se dostalo pouze 12 fen a i když pan rozhodčí vybral Amy do užšího výběru, na první čtyřku to nestačilo. Ale i přesto pro nás velikánský úspěch a především úžasný zážitek!

Díky Jitce a Martinovi ( http://www.nezkrotnamarkyza.cz./news.html ) za vše a těšíme se na další výstavu a doufám, že i další úspěchy!

Posudek: 11 months old, correct size and proportion, normal head, good cheast and bones for age and size, front shoud be betrer, albit close behind legs, good condition, middle temperament. Dušan Paulovič, SRB.

12.9.2009 26.Podještědská výstava psů - Krajská výstava Liberec

 Amy nastoupila ve třídě mladých sama, takže náš pan rozhodčí moc netrápil a po krátké prohlídce na stole a krátkém proběhnutí po kruhu zadal známku V1, Vítěz třídy mladých. Odpoledne jsme nastoupili do závěrečné soutěže o nejhezčí mladou fenu, pan rozhodčí nás sice vybral do užšího výběru, kde nás ale zaslouženě porazila krásná a perfektně předvedená fenka shitsu. 

 Posudek: 11ti měsíční fena, výborná velikost i konstituce, správný tvar hlavy, rovný hřbet, krásný elegantní pohyb. Polgár Andráš, SRB.

 

15.-16.8.2009 MVP duodanube Bratislava (SK), třída mladých

 Sobotu jsem nastupovala do kruhu hodně nervózní a tak se to maličko podepsalo i na předvedení Amynky :-( Sešli jsme se tři fenky a Amynka skončila na druhém místě s oceněním výborná a posudkem:

Posudek: velmi krásná elegantní mladá fena, výborná hlava a výraz, výborný krk a krční linie, hruď se potřebuje dovyvinout, výborné úhlení, ocas a pohyb, dobrá kvalita kůže a srsti. Veiga Gabriela, PRT.

 V neděli jsem se smířila s tím, že jako nejmladší a nejmenší fenka naše Amy prostě CAJCíka neuloví a byla jsem i v kruhu mnohem klidnější. Tentokrát se sešlo 6 fen a posuzovala francouzská paní rozhodčí. Už na stole se zeptala, jestli Amy nepatří do puppy class, což mě rozesmálo a čekala jsem, že odejdeme s VDčkem :-) O to větší bylo překvapení, když nás paní rozhodčí dala na krásné třetí místo!  

 Posudek: štěněčí výraz, správný tvar hlavy, perfektní skus, dobré uši, dobré držení těla, pěkný pohyb, trošku méně záběru v zadních nohou. Desserne Sylvie, F.

foto, p. Hudák 

20.-26.7.2009 agility tábor + setkání čínských chocholatých psů Svojanov

 Více o samotném táboře najdete v sekci Arči. Naše Amynka se tam celý týden učila umění agility a vystavování. Protože jsme obě pilné žákyně, vše se nám vrátilo v podobě vítězství BIS na táborové výstavě a také jsme získali 2. místo v kategorii štěňat v táborovém závodě a 1. místo v agility memoriálu Grema Modrý Květ! Amynka je prostě všestraná a skvělá holka!! Děkujeme za krásné ceny a krásné vzpomínky a Libušce Brychtové za rady a pomoc!

výstavní postoj s Márou  a s Márou při tréningu agility s Libouškou na stole

 19.7.2009 NVP Mladá Boleslav, třída mladých

 Amynka se potkala ve třídě s 15 fenami a samozřejmě byla nejmladší :-) Paní rozhodčí nám zadala známku V, ale do první čtveřice nás bohužel nevybrala.. Tak snad příště :-)

Posudek: 9 měsíční fena, standardní formát, korektní hlava, nůžkový skus, rovný hřbet, korektní úhlení obou pánevních končetin. Ing. Ivana Síbrtová.

  24.5.2009 MVP Litoměřice, třída dorostu

 Amynky druhá výstava :-). Nastupovali jsme ve třídě dorostu se čtyřmi dalšími fenkami. Protože se na této výstavě neběhalo v závěrečných kruzích o nejlepší dorost, paní rozhodčí se rozhodla neurčit pořadí a tak všem fenkám ve třídě zadala známku VN bez pořadí.

Naší Amy tentokrát předváděl profík pan Martin Bastl (www.nezkrotnamarkyza.cz) a já mu tímto ještě jednou děkuji za perfektní předvedení! Dále děkuji moc chovatelce paní Jitce Hořákové za podporu a rady! Zároveň gratuluju k CAJC jejich Kissíkovi a k třetímu místu v BOD VETERAN jejich Gwendy!

 Posudek: Velmi pěkná fenečka, vysoce typická, s přezubeným kvalitním chrupem, výborná povaha. Rozhodčí: Marie Marušková, CZ.

 

10.5.2009 neoficiálky Opatovice nad Labem - divák

   

24.4.2009 klikr tréning s Katkou Lerlovou (www.katachyon-training.blog.cz)

 Amy absolvovala svůj první opravdový tréning agility s klikrem. Pod vedením Katky jsme se seznamovali s principem klikru a jeho použití v agility. Trénoval s námi také Amynky bráška Beatlejuice a oba se moc snažili a byli moc šikovní. Doufám, že brzy zase do Prahy vyrazíme načerpat další vědomosti a do té doby budeme utužovat a vylepšovat to co jsme se zatím naučili :-) Katce moc děkujeme!

18.4.2009 klubový srandamač, Nemošice - divák

11.4.2009 krajská výstava Mladá Boleslav, třída štěňat

 Amynka byla na své první výstavě! Ve třídě štěňat se sešla se svojí sestřičkou Bree Sampan Nezkrotná Markýza a 5ti měsíční fenkou Bibi Movimento. Paní rozhodčí se líbili všechny holčičky a tak dostaly všechny známku velmi nadějná v tomto pořadí:

                            VN1 BIBI MOVIMENTO

                            VN2 BREE SAMPAN NEZKROTNÁ MARKÝZA

                            VN3 BAYLES NEZKROTNÁ MARKÝZA

 Posudek naší Amy: půl roku stará fena, dobře stavěná, standardně utvářená hlava, korektní skus, oko správně uložené, dosud mělčí ve hřbetě, velmi dobrá mechanika pohybu, dobré předvedení. Rozhodčí: Mgr Božena Ovesná, CZ.

 Ten den se také poprvé vystavoval Amynky bráška Beatlejuice Nezkrotná Markýza, který byl ve své třídě sám a odešel se známkou VN1 a krásným posudkem.

 Za perfektní den děkuji hlavně Martinovi Bastlovi, který mi moc pomohl před vstupem do kruhu, Jitce Hořákové, která fotila a fandila, Zuzce s Bítím za společnost a také panu a paní Bastlovým, které Amynka prostě miluje :-)

Po výstavě si Amynka pohrála se svými sourozenci Bree, Bítím a Bentleyem a udělali jsme jim také společnou fotečku:

Bree, Bentley, Beatlejuice, Amy

Holky si také trénovaly postoj :-)

Bree a Amy

22.2.2009 focení u pana Šimečka v praze